TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště, z.s.

Logo šerm

ŠERM

O NÁS

Oddíl sportovního šermu působí v Uherském Hradišti od roku 1955. Jsme členy TJ Slovácká Slavia a Českého šermířského svazu. V současné době se oddíl specializuje na sportovní šerm kordem. U nás trénují a oddíl reprezentují na národní i mezinárodní úrovni chlapci a dívky od žákovských kategorií, až po seniory.

CO JE TO ŠERM

Sportovní šerm je úpolový sport, tzn. zápolení, při němž soupeři překonávají živou sílu protivníka sečnými (šavle) nebo bodnými zbraněmi (fleret, kord). Oddíl v Uherském Hradišti se v současnosti specializuje na šerm KORDEM. Jedná se o nekonvenční (právo útoku není striktně určeno pravidly) bodnou zbraň s možností platného zásahu na celé tělo protivníka. Souboj mezi dvěma šermíři se odehrává ve vymezeném prostoru tzv. planši (d. 14m x š. 1,5-2m).

Oddíl se věnuje tréninku dívek i chlapců od  9. – 10. let až do dospělosti závodníků, tedy ve všech věkových kategoriích (mini žáci, mladší žáci, žáci, kadeti, junioři a senioři).

PROČ ZROVNA SPORTOVNÍ ŠERM?

Sportovní šerm závodníkům přináší nejen fyzickou výzvu a technické dovednosti, ale také sílu, eleganci a strategické myšlení. Odvaha, disciplína a týmová spolupráce jsou základními pilíři tohoto náročného sportu, který spojuje lidi v jedinečném prostředí planše. V oddílu TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště se každý den odvíjí příběh boje, tréninku a růstu, a to nejen u mladých nadějných šermířů, ale také u zkušených veteránů. Připojte se k nám a objevte magii sportovního šermu, který je víc než jen zápas o body – je to cesta ke krásným a nezapomenutelným zážitkům na hranici mezi tradicí a moderní dobou.

ROZPIS TRÉNINKŮ

pondělí  16:00-18:00 hod.    (společný trénink /šerm)

úterý      14:00-18:00 hod.   (individuální škola)

středa    16:30-19:30 hod.    (společný trénink šerm)